Tynki maszynowe, docieplenia, remonty i wykończenia kompleksowo. Zapraszamy!
More Website www.brawopc.pl

Tynki - Piotrków Trybunalski, Łódź, Bełchatów, Tuszyn, Pabianice

Następnym etapem budowy domu po montażu okien, oraz założeniu instalacji elektrycznej są tynki. Inwestor staje przed dylematem jakie tynki wybrać.

TYNKI MASZYNOWE:
-Tynki maszynowe gipsowe
-Tynki maszynowe gipsowe twarde
-Tynki maszynowe cementowo wapienne

Nasza firma zajmuje się wykonawstwem wszystkich trzech rodzajów tynków stosując przy tym gotowe mieszanki zapraw w workach renomowanych firm Baumit, Kreisel, Knauf, Nida, Protector.

Tynki maszynowe gipsowe

Niewątpliwą zaletą tynków gipsowych jest krótki czas schnięcia. Dzięki temu dalsze prace jak malowanie czy tapetowanie można prowadzić po upływie około 14 dni od otynkowania. Tynki gipsowe nadają się do stosowania zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w obiektach użyteczności publicznej (szpitale, biura czy szkoły) oraz w obiektach usługowych (w hotelach, marketach, bankach, itp.). Tynki gipsowe stanowią doskonałe podłoże pod powłoki malarskie czy, tapety. Po wyschnięciu są gładkie i odporne na ścieranie.
Nie odpryskują podczas wiercenia w nich otworów ani przy wbijaniu gwoździ, nie powstaje przy nich efekt głuchych ścian. Posiadają właściwości ogniochronne wynikają one ze struktury materiału, jakim jest gips. Gips zawiera w sobie cząsteczki wody, które pod działaniem wysokiej temperatury przechodzą w parę wodną. Proces ten w dość znaczny sposób spowalnia nagrzewanie się tynku i elementów konstrukcyjnych budynku.
Tynki gipsowe zwiększają izolacyjność termiczną ścian i tym samym wpływają na zmniejszenie wydatków na energię cieplną. Współczynnik przewodzenia ciepła dla tynku gipsowego wynosi około 0,3 W/m2K i jest około 3 razy mniejszy niż dla tynków cementowo-wapiennych. Tynki gipsowe posiadają również wysoką izolacje akustyczne.

Tynki maszynowe gipsowe twarde

Często inwestorzy rezygnują z tynków gipsowych ponieważ obawiają się że nie spełnią ich oczekiwań pod względem wytrzymałości (twardości). Doskonałym rozwiązaniem dla tej grupy inwestorów jest zastosowanie twardych tynków gipsowych. Posiadają one te same właściwości co lekkie tynki gipsowe, ale ponadto zwiększona jest ich przyczepność, oraz twardość która jest porównywalna do tynków cementowo wapiennych.

Tynki maszynowe cementowo-wapienne

Najważniejszą zaletą tynków cementowo wapiennych jest możliwość stosowania na zewnątrz budynków ,oraz w pomieszczeniach narażonych na bardzo wysoką wilgoć (sauny, baseny).
Tynki cementowe posiadają też dużą twardość, odporność na zarysowania wgniecenia przez to nadają się do pomieszczeń typu garaż, magazyn. Tynki cementowe nie dają tak gładkiego efektu końcowego jak tynki gipsowe przez co często w pomieszczeniach mieszkalnych na ich całkowite wykończenie stosowane są różnego rodzaju gładzie gipsowe.

Producenci materiałów na których pracujemy: Knauf, Kreisel, Nida, Baumit, Protector.tynki maszynowe piotrków, tynki maszynowe bełchatów, tynki maszynowe łódź, tynki maszynowe pabianice, tynki maszynowe tuszyn, tynki łódzkie, tynki konstantynów łódzki, tynki maszynowe aleksandrów łódzki, tynki maszynowe sulejów, tynki maszynowe tomaszów mazowiecki

Materiały

Do naszych prac staramy się wykorzystywać tylko najlepsze materiały znanych firm takich jak: Knauf, Baumit, Kreisel, Protector, Tytan, Eos, Caparol, Selena.

baumit

docieplenia i kleje knauf protector

kreisel

selena

caparoltytan


Zadzwoń:

505 318 036
Tynki - Łódź

Mimo, iż jesteśmy firmą z Piotrkowa Trybunalskiego, wykonujemy tynki maszynowe na terenie Miasta Łodzi oraz całego województwa łódzkiego.

czytaj więcej...Wybór tynków w Łodzi

Pomożemy wybrać Ci te odpowiednie, z których będziesz zadowolony przez długi czas. Tynkujemy profesjonalnie i przystępnie cenowo!

czytaj więcej...